monitoring szkodników w pomieszczeniach socjalnych

Pomieszczenia dla pracowników i miejsca przeznaczone do spożywania posiłków to miejscami na zakładzie, w których pracownicy robią sobie przerwę.
Jedzą w nich, piją kawę lub herbatę i odpoczywają, a często mogą również zrelaksować się. Monitoring szkodników w pomieszczeniach socjalnych jest bardzo często kwestią pomijaną. Również ryzyko związane z tymi pomieszczeniami nie jest brane pod uwagę

W pomieszczeniach tych często znaleźć można rozlane napoje, upuszczone jedzenie czy okruchy na stołach i podłodze. Zdarzają się sytuację w których pracownicy zapominają po sobie posprzątać. Stwarza to idealne miejsca pozyskiwania pokarmu dla gryzoni i owadów. Ważne jest, aby utrzymywać te obszary w czystości i często monitorować. Inwazja szkodników ma tendencję do rozprzestrzeniania się i nie będzie się tylko ograniczała do pomieszczeń socjalnych dla pracowników.

Odpowiednie zasady dotyczące obowiązków pracowników, częste dokładne czyszczenie a także monitoring szkodników w pomieszczeniach socjalnych pomogą zapobiec tworzeniu środowiska przyjaznego dla szkodników w Zakładzie. Działania monitoringu i higienizacji powinny również obejmować resztki żywności w szafkach i codzienne usuwanie odpadów.

Dodaj komentarz